Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křišťálová koule

Hádání z křitálové koule se od ostatních druhů věštění liší tím, že věštba je spíše vnitřního než vnějšího rázu. Čajové lístky nebo dlaň to jsou hmatatelné struktury a stačí je jen interpretovat. Obrazy, které se však objevují v křišťálové kouli, však musí věštěc/věštkyně vyvolat.

Křišťálová koule by neměla být poškrábána nebo poškozena nebo by měla být pokud možno bez zjevného kazu. (např. bez vzduchových bublin) Stejné by měli být i zrcadla nebo nádoby, kterých se také ve věštbě užívá. Dno nádob nebo zadní strana zrcadel bývají pokryty černí, aby se vize zvýraznily.  Křišťálovou kouli byste měli používat pouze vy sami a nikdo jiný. Umyjte ji v octu a vodě, vyleštěte sametem nebo jelenicí a pokud ji nepoužíváte měla by být zabalená. Měla by být chráněna před přímým slunečním světlem, jinak by prý došlo k porušení vnímavosti křišťálu. Měsíční světlo je však naopak příznivé.

Postup: Posaďte se  do místnosti osvětlené jen mírným světlem jen na to, abyste ho měli dostatek na čtení. V místnosti kromě vás by nemělo být více osob než dvě, musí sedět tiše a a nejméně na délku ruky. Kouli vemte do rukou nebo ji umístěte na podstavec. Koncentraci pomůže černá látka umístěná pod koulí. Někteří věštci ještě nad křitálovou koulí opakovaně krouží pravicí, aby se oživila skrytá  energie. Potom následuje pohyb levou rukou, aby seoživila vnímavost křišťálu.  Tento mini rituál přispívá k tomu, aby se věštcova mysl pročistila a citlivěji vnímala obrazy.

Seďte tiše, soustřeďte svou mysl a upřeně hleďte do koule. Koule by se nejprve měla zalít mléčným odstínem, který pak bude přecházet jednotlivými barvami až zčerná. Černota jako by odhalí obraz. Možná budete vidět symboly, tvary, oblaka, které musíte interpretovat. Možná, že také uvidíte pohyblivé obrázky jdoucí za sebou, jako byste sledovali film - v tom případě budete říkat co vidíte.

Nenechte se odradit tím, že nejdřív v kouli neuvidíte třeba vůbec nic. Je potřeba dostatek praxe a hlavně vytrvalosti.

Během doby si vytvoříte svůj vlastní rituál. Možná vám pomůže určitá forma meditace, která vám zkoncentuje mysl, než začnete s vlastním věštěním.

křišťál může potemět a náhle se vyjasnit ostrým obrazem. Nejčastěji se však v kouli objevují oblaka, jejichž barva naznačuje různorodý význam.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář