Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký je rozdíl mezi mudlou a kouzelníkem?


Mudla, narozdíl od kouzelníka, neumí čarovat a dokonce ani na čáry nevěří. To co je pro nás kouzelníky normální, pro mudly je absolutně nepředstavitelné a nemožné. Čáry a kouzla, i když je uvidí, zamění buď s výplodem své fantazie, či za přírodní úkaz. A i když některý mudla v čáry uvěří, ale je na to sám, většinou skončí v lékařské péči neboli u psychiatrů, kam ho zavedou mudlové, kteří si myslí, že se zbláznil.

Jaký je tedy rozdíl mezi mudlou a kouzelníkem v praxi?

Ukáži vám pár porovnání, tak například:

Pokud se chce kouzelník dostat na nějaké místo použije koště, letax či přemisťování. Mudlové? Ti musí používat věci, které ve většině případů mají kola. Tomu se říká auta. Ty musí sami řídit, pokud auto nemají musí jezdit autobusy (velká dlouhá krabice na kolech) do kterých se vejde více lidí než do auta. Ale o dopravních věcech (tak zvaných prostředcích) se budeme učit jindy.

Nebo vemte si pro nás to nejjednodušší - umývání nádobí. My mávneme hůlkou a nádobí se umývá samo, zato mudla musí vše si dělat sám, nikdo mu s tím nepomáhá. Mudlové musí používat ruce k těžké manuální práci, nám stačí vyslovit kouzlo, švihnout hůlkou a je hotovo. (Jak já jsem ráda, že jsem čarodějka.)

Nerada bych od vás slyšela urážlivá či posměšná slova na adresu mudlů!!! Mudla není nic nečistého, je to jen prostý obyčejný člověk, bez kouzelných schopností. Svůj svět má rád, a proto do jejich světa kouzelníci nezasahují. Oni mají svůj svět a my svůj. Přizpůsobujeme se jim a ve většině případů rádi.

Co přesně si pod pojmem čaroděj - kouzelník vybaví mudla?


V mudlovském světě je pojem kouzelník znám, ovšem mudlové si pod ním představují někoho jiného než nás.


Kouzelník pro ně znamená - ten co umí triky. Nejslavnější "kouzelník" je pro mudly David Copperfield. Ale on je doopravdy čaroděj, proto nikdy nikdo neodhalil jeho kouzla. Vyšetřovalo ho za to Ministerstvo kouzel, ale nakonec uznali, že mudlové nemají šanci poznat, že nejde o triky. Proto mu povolili živit se takto v mudlovském světě nadále. A že mu to panečku jde!

Ale i mudlové dokáží dělat "skoro" kouzla. Například takové "kouzlení" s kartami. Naučí se ovládat své ruce tak, že schovají kartu, aniž by si toho mudlové, kteří na ně koukají všimli. (I některým kouzelníkům je zatěžko poznat, v čem tkví ten trik.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

!!!!!!!

(Aimina, 21. 9. 2007 0:23)

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit co dělá MNOU vypracovaná MÁ hodina z MÉ školy zde? Snad se odpovědi dočkám, děkuji.
http://bradavice-aimina.blog.cz/0706/mudla-vs-kouzelnik