Jdi na obsah Jdi na menu
 


BUBÁCI

Bubáci jsou jedni z nejdivnějších tvorů vůbec.Jsou to tvorové kteří se živí lidským strachem

Bubáci se ukrývají ve skříních v šuplících a na dalších podivných místech.Můžou se ukrýt vlastně kamkoliv.Vzhled bubáků je navěky ukryt a asi to je pouhá mlha nebo obláček něčeho,

To nikdo neví a taky se to nedozví.Vědí to teda jenom oni, ale s nikým se nebaví a také na to možná nemají inteligenci, a proto to zůstane navěky lidem utajeno.Některým kouzelníkům se zachtělo podívat se, co asi v těch svých šuplících a skříních dělají.Tak se kouzly snažily prokouknout dřevo, ale buďto to nezvládli a ti lepší,co to dokázali, těm se stalo, že bubák vyskočil a šel je vystrašit.Nakonec to všechny kouzelníky omrzelo a řekli si, ať si žijí v klidu a míru tam, kde nikomu nebudou vadit ani překážet a nikomu nezaberou šuplík na ponožky.

Bubáci jsou povahou zlí. Nejhorší je když si je chce někdo ochočit. Bohužel jsou strašně nepřátelští tak si je asi těžko bude někdo ochočovat.Žijí přibližně 200 let. Není to přesné, protože se neustále stěhují takže nikdo nezjistí jak dlouho žijí. Bubáci kladou vajíčka sami, nedělí se na samičku a samce.

Když někdo bubáka uvidí, bubák se změní se v to, čeho se osoba před ním nejvíce bojí.

Bubák je lehký protivník pro ty co mají silného ducha.To je vnitřní síla.Na bubáka neplatí kouzla jako je třeba útočné. Platí na něj pouze kouzlo Riddikulus . Toto kouzlo je trochu náročnější.Bubáka nechte před sebe předstoupit, aby se změnil ve vaši noční můru, například lávového muže.Bubák se tedy změní. Vy zavřete oči a představíte si, že se tomu lávovému muži něco legračního stane. Třeba, že se nad ním zjeví kbelík s vodou, který ho polije a lávový muž se změní na bláto.

Potom řeknete jasně a zřetelně Riddikulus. To sice není nic moc, ale čím legračnější, tím pro vás lepší. Bubáka totiž ničí smích, ale ne nechtěný. Musí to být pravý smích. Když se vašemu "výtvoru" zasmějete pořádně, tak bubáka odeženete. Snažte si uvědomit, i když je to třeba duch je to prostoprostý bubák. To sice skoro nikdo nedokáže, ale hlavní je si to uvědomit.

Pokud se vám kouzlo povede, ale slabé, změní se bubák v něco podobně hrozného, ne-li horšího.Jestli se necháte odradit prvním neúspěchem říkáte Riddikulus s naprostým pesimismem, tak je vše ztraceno. Bubáka potom už neodeženete. Budete se bát tak moc a bubák vás bude strašit tak dlouho dokud se z toho nezhroutíte. Můžete také upadnout do bezvědomí.

Když se vám kouzlo povede, z bubáka se stane to,co jste si představovali, ale pokud vbás to přespříliš nerozesměje tak si honem musíte vymyslet něco účinnějšího, aby to zabralo.

Když nemáte dostatek smyslu pro humor nebuďte nikdy sami nebo nechoďte na dlouho opuštěná místa a do sklepa.

Bubáci žijí u sebe "doma" v klidu , na nikoho nikdy svévolně neútočí.Bubáků je velká řada od slabé po velmi silné.Bubáci se nespolčují do skupin.Jsou to silní tvorové, kteří se o sebe dokáží postarat.Nemají moc v oblibě denní světlo, ale také ne noc, mají rádi sucho, teplo, tmu a klid. Nenávidí, když je někdo vyrušuje a proto se potom snaží všechny vystrašit.

BLUDIČKY

Bludičky jsou malí tvorové shromažďující se v temným koutech lesů nebo ve zříceninách hradů,zámků a chatrčí.Objevují se v noci, kdy všechna světla uhasnou.V dávných dobách považovali mudlové tyto tvory za "oči duchů" nebo duše zesnulých a proto se jim vždy velkým obloukem vyhýbali.Většinou je lidé na venkově spalovali pochodněmi, myslím že je to velmi drastický způsob, ale na inteligenci mudlů v dávných dobách nelze spoléhat.A také bylo velice obtížné podpálit tak malou a rychlou bytost, jako je bludička.Prostě přišli a máchali kolem nich pochodněmi.Občas nějakou podpálili, ale potom je bludičky omámily.

Druhý způsob je těžší a také drastický. Lidé se pomalu, aniž se na bludičky dívají, připlížili, chytili je do nějaké sklenice, a tu ponořili do vody a bludička se zanedlouho utopila.Bludičky se moc rády nebaví s lidmi, protože je těžké se naučit jejich řeč, tak občas něco řeknete špatně, a to ony k smrti nenávidí.

Dnes už všichni vědí, že to jsou malí brouci se světýlkem na zadečku.Mudlové si myslí,že je to pouhopouhý hmyz,ale opak je pravdou.Dokáží logicky myslet a mají i vlastní řeč.

Bludičky byly před dávnými lety proklety (předtím to byli obyčejní brouci), už se neví proč a kým, ale to světýlko je druhá osobnost.Každý rod bludiček má jiný odstín barvy zadečku, lidským okem nerozeznatelný.Čím zářivější barva, tím vznešenější původ Bludičky.

Přestože by to žádný mudla nečekal, bludičky si potrpí na původ stejně jako čarodějové, ne-li více.

Nejstarší z rodů je Rod Ligimuů.Považují se za ty nejlepší a s obyčejnými rody se nebaví.

Král Ligimuů je velice moudrý.Průměrná bludička se dožije 50let,ale král Soyam už má 55let a nečeká se,že brzy zemře.Je to jedna z kouzelných bludiček, a ti se dožívají až 100let.Už se jich nikdo nebojí,ale mají v sobě malé kouzlo zázraku. To znamená, že když jí budete chvilku sledovat, tak vám příjde tak kouzelná, že jí budete sledovat i na konec světa.

Bludičky jsou hrozně zrádné.Když jí budete následovat, zavede vás doprostřed lesa a tam svoje světýlko zhasne, a pokud si nebudete pamatovat cestu a to jako že si nebudete tak máte docela velký problém.

Bludičky byli do 16.stol. velkým problémem.Někdo byl rozumný a nedíval se na ně, ale ony přiletí až k vám a stačí chvilka a ulpí na nich váš zrak a už to je.Teď už nejsou žádným problémem.Jistý čaroděj Mike Sensiris (1528-1732) vymyslel kouzlo proti zázraku okouzlení bludiček.Jsou to takové neviditelné a nehmotné brýle, které oči chrání.Mimochodem Mike byl jeden z největších kouzelníků a byl také neobyčejně moudrý. Kouzlo není moc těžké a je velice účinné: dejte hůlku do vodorovné polohy , nyní udělejte velký kruh a přitom řekněte Metludos,potom a skončete přesně na tom místě, kde jste začali.Potom hůlkou klepněte doprostřed a řekněte Gon.

Měly by se vytvořit vlny jako na vodě.Nakonec se kruh rozplyne a a vy na chvíli uvidíte žlutě.

Za 10 sekund to pomine.

O bludičkách je to asi vše.Jsou to velice záhadní tvorové, ale my o nich nemáme moc informací.

víla

PRAVIDLO:Všichni, co neumí kouzlo Metludos,nechoďte blízko k bludičkám. Mohlo by to špatně dopadnout.

Co je to upír?

Upír, neboli vampýr je nadpřirozená bytost.Zatímco mudlové situují upíry pouze do krvavých hororů a drastických počítačových her, každý kouzelník velice dobře ví, že upíři jsou skuteční ažaž.Jejich charakteristika zní asi takto:Vampýrem je nazýván duch zemřelého,jenž za osamělých nocí vysává krev lidem popř.zvířatům, až do jejich smrti. V některých pramenech se uvádí, že se jejich oběti po úplném vysátí stanou rovněž upíry, tato teorie však není ani dokázaná, ani patřičně odsouzena.Za zvláštní případ lidí,ze kterých se stávají upíři, se považují čarodějové,děti narozené se zuby, nepokřtěná nemluvňata apod.Z nich se následně stanou obrovští netopýři.

Upír,jehož tělo ani v hrobě nehnije, může být definitivně zničen a "zabit" podruhé pouze tehdy, když jeho srdce probodnete dřevěným kůlem(nebo pomocí dalších látek.víc si povíme v dalších hodinách)

Pod heslem upír, též vampýr, se v pověstech uvádí,že jde o ducha zemřelého nebo jak už jsem zde uvedla duch čaroděje, člověka narozeného se zuby, nepokřtěného nemluvněte, zločince či člověka, který zemřel nepřirozenou smrtí (např.sebevraždou) apod.Kromě velkého netopýra využívají upíři také podobu vlka-proto si vampyrismus někteří kouzelníci pletou s lykantropií (vlkodlactví) nebo zvěromagií.Nejčastěji se prý tyto osoby vyskytují v Rumunsku (Transylvánie je domovem hraběte Drákuly),Maďarsku,Čechách a na Moravě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář